صنعت خودروسازی یکی از پرطرفدارترین صنعت‌ها در دنیاست که تعداد زیادی از افراد به آن توجه زیادی نشان داده و در این زمینه کار می‌کنند. در کشورهای مختلف، برندهای خودروسازی مختلفی وجود دارد که هر کدام در زمینه ساخت بهترین ماشین‌ها کار خود را ادامه می‌دهند.

یکی از کشورهایی که تعداد زیادی از برندهای مطرح خودروسازی را در خود جای داده است، کشور آمریکا می‌باشد. در آمریکا می‌توانید ماشین‌های لوکس زیادی را مشاهده نمایید که هر کدام توسط برند مطرحی ساخته شده‌اند. در این مطلب تصمیم داریم تا شما را با بهترین کمپانی‌های خودروسازی آمریکا آشنا نماییم. با ما همراه باشید.

آشنایی با جنرال موتورز
 

معرفی برند جنرال موتورز از کمپانی‌های خودروسازی آمریکایی

اگر بخواهیم یکی از قدیمی‌ترین کمپانی‌های خودروسازی در آمریکا را به شما معرفی نماییم، می‌توانیم به جنرال موتورز اشاره کنیم. این برند بیشتر از یک قرن در صنعت خودروسازی فعالیت کرده است و به عنوان یکی از غول‌ها در این جهان شناخته می‌شود.

بزرگی این مجموعه به اندازه‌ای است که می‌توانید خودروهای زیرمجموعه این برند را در تمامی کشورها مشاهده نمایید و رد پایی از آن را در هر جایی از کره زمین ببینید. این برند از لحاظ فنی و مهندسی نیز پیشرفت خیلی زیادی داشته و توانسته در بسیاری از خودروهای سایر کمپانی‌ها نیز خودی نشان دهد و آن‌ها را بهبود دهد.

برندهای خیلی معروفی مانند شورولت، بیوک، جی. ام. سی و کادیلاک زیر مجموعه کمپانی جنرال موتورز می‌باشند و اگر شما فردی علاقه‌مند به دنیای ماشین‌ها هستید، حتما تمامی این برندها را شناخته و با ماشین‌های ساخته شده توسط آن‌ها آشنایی دارید. مخصوصا برندهای کلاسیک بیوک و شورولت که برای ما ایرانی‌ها به شدت خاطره‌انگیز است.

برند جنرال موتورز در سال 2013 توانست به رتبه سوم در جدول آمار فروش جهانی دست پیدا کند. از این دسته خودروها به طور معمول در مراسماتی مانند عروسی به عنوان ماشین عروس استفاده می‌شود. به همین دلیل کسب وکارهایی مانند شرکت‌های اجاره خودرو در مشهد انواع ماشین‌های لوکس را به مجموعه‌های خود اضافه کرده‌اند.

معرفی برند شورولت از کمپانی‌های خودروسازی آمریکایی

برند شورولت از سال 1911 تا کنون در حال فعالیت است و به عنوان یکی از کمپانی‌های خودروسازی آمریکا شناخته می‌شود. دفتر مرکزی این برند در دیترویت، ایالت میشیگان قرار گرفته است. لوئیس شورولت (Louis Chevrolet) و ویلیام سی دورانت (William C. Durant) افرادی بودند که این برند را به وجود آورده و آن را به یکی از محبوب‌ترین برندها در آمریکا تبدیل کردند.

کمپانی کادیلاک آمریکایی
منبع: https://cadillacsociety.com/

در زمان آغاز کار برند شورولت، لوئیس شورولت که یکی از رانندگان مطرح در زمینه اتوموبیل رانی در سوئیس بود، همکاری خود را در زمینه ساخت خودرو با یکی از مدیران برند جنرال موتورز به نام ویلیام سی دورانت آغاز کرد. این دو مهندس یک هدف مشترک داشتند و آن هم ساخت خودروهایی رویایی بود.

آن‌ها در مدت زمان خیلی کمی توانستند به هدف خود دست پیدا کنند و ماشین‌هایی را تولید کنند که هیچ کجای دنیا مثل آن وجود ندارد. در حال حاضر 30 مدل خودرو توسط برند شورولت تولید می‌شوند و در گذشته 27 مدل دیگر نیز توسط آن تولید می‌شد که در حال حاضر، تولید آن متوقف شده است ولی در زمان خود جزء بهترین گزینه‌ها بوند.

معرفی برند کادیلاک از کمپانی‌های خودروسازی آمریکایی

سومین موردی که تصمیم داریم به عنوان یکی از کمپانی‌های خودروسازی آمریکایی معرفی کنیم، کمپانی کادیلاک است. این برند از تاریخ 22 آگوست سال 1902 کار خود را در میشیگان آغاز کرده و تا کنون خودروهای زیادی به بازار عرضه کرده است.

ویلیام مورفی (William Murphy)، لِموئِل بوئِن (Lemuel Bowen) و هِنری ام. لِلاند (Henry M. Leland) موسسان شرکت و برند کادیلاک هستند و نیویورک سیتی را برای تاسیس دفتر مرکزی خود انتخاب کردند.

این یکی از برندهایی است که به ساخت ماشین‌های بسیار لوکس معروف بوده و توانسته خودروهای خود را برای سطح بالای جامعه شخصی سازی نماید. ما ایرانیان با مدل‌های قدیمی این برند خاطرات زیادی داریم و آن‌ها را به خوبی می‌شناسیم.

در این چند سال اخیر برندهای اروپایی مثل مرسدس بنز و آئودی مشکلاتی را برای کادیلاک به وجود آورند و اجازه ارائه محصولات را به راحتی ندادند و همین باعث شد تا این برند در حال حاضر در چین آغاز به کار کرده است و تعدادی از جدیدترین مدل‌های خود در این کشور ساخته و وارد بازار کرده است.

به عنوان نکته آخر در رابطه با کمپانی کادیلاک باید به این مورد اشاره کنیم که طراحان خودروهای کادیلاک خیلی زیاد روی اصول زیبایی شناسی تاکید داشته و همیشه خودروهای خود را بر اساس به روزترین نکات زیبایی شناختی تولید می‌کنند.

معرفی برند بیوک از کمپانی‌های خودروسازی آمریکایی

آخرین گزینه‌ای که در این مطلب در لیست کمپانی‌های خودروسازی در آمریکا قرار می‌دهیم، کمپانی بیوک می‌باشد. دیوید دانبار بیوک (David Dunbar Buick) به عنوان موسس این برند کار خود را در تاریخ 13 ماه می سال 1903 آغاز کرده است و تا کنون در دیترویت (جایی که دفتر مرکزی این کمپانی وجود دارد) به کار خود ادامه داده است.

بیوک یکی از برندهای لاکچری ساز است که بیشتر در زمینه ساخت خودروهای شاسی بلند که مصرف کمی نیز دارند، فعالیت می‌نماید. برای مثال خودروی بیوک انکور 2013 یکی از همین انواع است که برند بیوک در ساخت آن هیچ چیزی کم نگذاشته است.