یکی از مهم‌ترین فاکتورها برای افرادی که قصد خرید خودرو دارند، ایمن بودن آن نیز می‌باشد. به عبارتی دیگر خودرویی که با خیالی آسوده بتوانند در شرایط مختلف در جاده‌ها تردد نمایند.

برخی از افراد با توجه به سلیقه شخصی یا هر دلیل دیگری تمایل به خودروهای خارجی را نداشته، بنابراین روی به خرید خودروهای ایرانی می‌آورند.

در بین کمپانی‌های خودروسازی ایرانی شرکت‌هایی وجود دارن که تولیدات آن‌ها به لحاظ کیفی و ایمنی از سطح بالایی برخوردار است، و افراد می‌توانند با اطمینان خاطر محصولات مختلف آن را خریداری نموده و از آپشن‌ها و امنیت آن بهره‌مند شوند. همچنین این خودروها در شرکت‌های اجاره خودرو در مشهد نیز قابل دسترس می‌باشند.

در ادامه به معرفی ایمن‌ترین خودروهای ایرانی خواهیم پرداخت.

خودرو 206

پژو 206 بهترین خودروی ایرانی از لحاظ امنیت

به جرات می‌توان گفت پژو 206 یکی از بهترین خودروهای ایرانی از نظر امنیت می‌باشد. چرا که در بین تولیدات ایرانی کمترین میزان مرگ و میر جاده‌ای در ایران را  دارد.

این خودرو موفق به کسب چهار ستاره ایمنی از موسسه یورو انکپ شده است. همچنین با توجه به طراحی آن و تقسیم نیرو در هنگام ضربه از جلو، کمک به حفظ سلامت سرنشینان و کمترین آسیب به آنان می کند.

از آپشن‌های امنیتی این خودرو می‌توان از ایر بگ راننده و سرنشین به همراه ترمزهای ضد قفل و توزیع نیروی کمکی اشاره نمود.

سمند ایمن‌ترین خودروی ملی

در میان خودروهای تولید داخلی، یکی از گزینه‌هایی که در خارج از ایران مورد ارزیابی قرار گرفته است، خودروی سمند نیز می‌باشد، که این تست توسط شرکت مایر انگلستان انجام شده است.

این خودرو در خصوص تصادفات جاده‌ای بسیار ایمن بوده و از لحاظ ایمنی به رتبه بالایی دست یافته است، که این امر با توجه به ضخامت ستون‌ها، مقاومت بالای کابین در مقابل ضربات به خصوص از جلو و … نیز می‌باشد. همچنین سرعت بالای باز شدن ایر بگ‌ها، بدنه قوی و قدرتمند آن و همچنین وزن این خودرو که به صورت متعادل در قسمت‌های مختلف آن توزیع شده است، موجب شده است که سمند به عنوان ایمن‌ترین خودروهای ایرانی شناخته شود.

از دیگر محصولات هم رده سمند به لحاظ ایمنی خودروهای سورن و دنا بوده که ساخته شده بر پلتفرم سمند هستند.

از آپشن های ایمنی سمند می‌توان از توزیع نیرو ترمز و ترمز ضد قفل، ایر بگ راننده و سرنشین جلو به همراه ایر بگ جانبی نام برد.

تندر 90 از ایمن‌ترین خودروهای موجود در ایران

تندر 90 را می‌توان به عنوان یکی از پرفروش‌ترین و محبوب‌ترین خودروهای بازار ایران معرفی نمود. فاکتورهایی که در ایمنی این خودرو دخیل هستند عبارتند از طراحی شکل ظاهری آن جهت رفاه و مراقبت از سرنشینان،  امکانات ایمنی پایه مانند ایر بگ‌های راننده و سرنشین جلو و ترمز ABS/EBD  و همچنین میزان مرگ و میر پایین جاده‌ای.

ایمن ترین خودروهای ایرانی

لازم به ذکر است که تندر 90 موفق به کسب رتبه سه ستاره از موسسه یورو انکپ شده است.

شاهین محصول جدید و ایمن سایپا

بعد از تجربه ناموفق کمپانی سایپا یعنی پراید، از لحاظ ایمنی، این شرکت تصمیم به بهبود شرایط و تولید محصول ایمن‌تری گرفت، که شاهین نام دارد.

بعد از تولید شاهین، دو تست بین‌المللی N95  برای استحکام بدنه از کنار و تست جهت عملکرد سیستم ایر بگ، و همچنین آزمایش NCAP برای این خودرو در مراکز معتبر اروپایی گرفته شد، که خوشبختانه با موفقیت رو به رو شد  و به رتبه سه ستاره دست یافت.

برلیانس خودرویی مستحکم و قوی

برلیانس را می‌توان به عنوان یکی از خودروهای ایمن و مستحکم معرفی نمود. با وجود فاکتورهایی چون ظاهر زیبا، کیفیت ساخت و ایمنی بالای این خودرو، می‌توان گفت گزینه‌ای مناسب و جذاب برای خریداران و طرفداران خودروهای ایرانی محسوب می‌شود.

لازم به ذکر است که این محصول از خودروهای چینی به شمار می‌رود که در ایران به مونتاژ رسیده است. امکانات رفاهی مطلوب و ظاهر خوشایند آن، از ویژگی‌هایی است که این خودرو را در میان ایرانیان به محبوبیت رسانده است.

از دیگر ویژگی‌های برلیانس می‌توان به بدنه قوی آن که یکی از مهم‌ترین فاکتورهای انواع خانواده آن است، اشاره نمود که موجب شده است تا از لحاظ ایمنی به جایگاه مناسبی دست پیدا کند. همچنین وجود فلزهای سخت آبدیده در ساختار بدنه این خودرو به امنیت بالای آن کمک بسزایی کرده است.

شاسی محکمی که خودرو روی آن سوار شده و برخورداری از سیستم ترمز ABS/EBD هم علاوه بر بدنه مستحکم آن، در امنیت بالای برلیانس نقش موثری را ایفا می‌کند.